вівторок, 9 грудня 2014 р.

Ян Амос Коменський

Ян Амос Коменський

Методическая разработка практического занятия тема: "Растворы. Расчет процентной концентрации раствора"
Ніхто до Коменського не підносив так високо професії вчителя. Цю професію називає “найпочеснішою під сонцем“. Населення, на його думку, повинно з повагою ставитись до вчителів.
Але з другого боку, самі вчителі повинні сприяти цьому, і ставить до них  надзвичайно високі вимоги. Коменський сформулював новий погляд на вчителя: “А найкращі з-поміж людей нехай будуть учителями...“
У багатьох своїх працях Коменський сформулював ряд вимог до вчителя.
Учитель повинен бути чесним, наполегливим, працьовитим, релігійним, бути зразком доброчесностей. Найбільша турбота вчителя – захоплювати дітей своїм прикладом.
Він повинен любити учнів і ставитись до них по-батьківськи. Бути для них не тільки керівником, але й другом і охоронцем у всьому доброму.
Коменський ставить високі вимоги до освіти вчителя. Для учнів він повинен бути живою бібліотекою. “Малознаючий учитель – хмара без дощу, лампа без світла, джерело без води, тіло без душі“.
Коменський ставить перед учителем триєдине завдання: щоб він умів, міг і хотів навчати, тобто 
1) щоб сам знав, чому він повинен вчити; 
2) щоб міг інших навчати тому, що сам знає (тобто був дидактом і вмів бути терпеливим); 
3) щоб він тому, що знає і може також хотів навчати інших, щоб мріяв підняти інших до світла.
В одному з своїх творів Коменський писав: “Людська природа вільна і любить добру волю. Буркотливі вчителі, владні і такі, що використовують побої, є ворогами людської природи, вони ніби створені для того, щоб заглушувати і знищувати здібності, а не возвеличувати і облагороджувати. Сюди ж відносяться нудні і безплідні догматики, що навчають одними сухими настановами, не розважуючи учнів заради залучення їх до справи; вони з них роблять або буркотливих зануд або людей інертних, подібних до них самих“.
Образовательный портал города Кирова

Немає коментарів:

Дописати коментар