ЗАВДАННЯ ДЛЯ 9 КЛАСУ З ПРАКТИЧНОГО ПРАВА

Практична робота: «Спадкування»


Завдання:Визначте долю спадщини в кожному випадку

Задача 1. Після смерті громадянина П. в нього залишилося майно на 10 000 грн. Про своє бажання отримати це майно заявили 12-річна дочка, 82-річна мати і два брати померлого (відповідно 30 та 62 років).

Задача 2. Після смерті одинокої жінки, заповіту щодо її власного будинку та майна на суму 16 000 грн не було виявлено. Родичів в неї також не було. Постало питання про подальшу долю майна жінки.

Задача 3. Громадянин С. залишив заповіт, яким розпорядився все належне йому майно (на суму 24 000 грн) передати музею, присвяченому його діду. У нього залишилися син (21 рік, водій) та дочка (14 років, учениця). До вас, як до юридичного консультанта, звернулися жінка померлого (їй 45 років, працює на залізниці) і його мати (66 років).

Задача 4. Після смерті Опанаса Одаренка, який не залишив заповіту, на його майно претендують: дружина (54 років), син (28 років), донька дружини(удочерив за рік до смерті), перша дружина (59 років) та донька від першого шлюбу (30 років), рідний брат (62 роки), мати померлого (80 років).

Задача 5. Громадянин Гуменюк у заповіті своє майно на суму 40 тис. грн. заповів усім своїм родичам у рівних частинах: дружині, двом синам, двоюрідному брату, рідній сестрі та матері. Проте заповіт визнали недійсним, оскільки Гуменюк хворів на епілепсію (хронічне психічне захворювання). Як буде вирішено долю спадку?

Задача 6. Під час польоту на пасажирському літаку у пасажира літака Федоркевича стався серцевий напад. Він встиг скласти заповіт, який був посвідчений командиром повітряного судна, і невдовзі помер. Згідно заповіту все майно (800 тис. грн.) він заповів своєму сину (15 років) від другого шлюбу. У нього залишилась дружина (52 роки), син (25 років) та донька (27 років) від першого шлюбу, а також колишня дружина – інвалід.

Немає коментарів:

Дописати коментар