ЗАВДАННЯ ДЛЯ 10 КЛАСУ


Практична робота: «Європейський суд з прав людини»

І. Завдання:

Опрацюйте текст Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод КОНВЕНЦІЯ
і дайте відповіді на запитання:
1) В якому році та з якою метою була створена Рада Європи?
2) Коли, де і скільки держав підписали Конвенцію?
3) В якому році відбувся вступ України до Ради Європи?
4) Які права і свободи гарантує Конвенція?
5) Якій організації належить ключова роль у забезпеченні чіткого і дієвого контролю за реалізацією державами - учасницями Конвенції взятих на себе зобов’язань щодо забезпечення прав та основних свобод людини?
6) Назвіть місце знаходження та проведення засідань Європейського суду.

ІІ. Завдання:
1) В якому році засновано Європейський суд?
2) На яку кількість країн поширюється юрисдикція Європейського суду?
3) Назвіть кількість суддів Європейського суду. Яким чином формується склад Європейського суду: кількість, хто обирає, на який термін?
4) Що може бути предметом скарги до Європейського суду?
5) Які країни станом на початок 2017 року подали найбільше скарг до Європейського суду?
6) Яку структуру має Європейський суд (назвіть ці органи та кількість суддів в кожному)?

---------------------------------------------------------------------------------

Практична робота:"Спадкування"

1. Сума залишеної Ш. спадщини становить 500 000 грн. Визначте, як розподілятиметься спадщина в кожному із запропонованих випадків:
а)  Ш. не залишив заповіту. Склад сім'ї — дружина (51 рік), донька (12 років), які проживали разом із померлим, та син (19 років), який живе окремо зі своєю дружиною;
б)  Ш. залишив заповіт, за яким усе майно він заповів синові (22 роки) від першого шлюбу, який проживає окремо. Разом із Ш. проживали дру­жина (49 років) та донька (15 років);
в)  Ш. залишив заповіт, за яким гроші, що знаходяться в банку, за­повів другові, щодо іншого майна заповіту немає. Ш. проживав один, родичів немає.
2.   Після смерті громадянина К. із заявами про отримання спадщини звернулися його дружина, двоє дітей, батько, брат-пенсіонер — інва­лід І групи, який проживав разом із спадкодавцем, син П. від першого шлюбу, який був розірваний 15 років тому. Свого часу К. був позбав­лений батьківських прав щодо сина.
3.   Після смерті Ц. залишився заповіт, згідно з яким усе своє майно вартістю 100 000 грн він заповів порівну своєму молодшому синові В. й дружині О. Старший син спадкодавця — Д., який із дитинства страж­дав тяжким захворюванням хребта, інвалід І групи, звернувся з вимо­гою про визнання його спадкоємцем і передачу йому третини всього майна батька. Дружина О. заперечувала цю вимогу, зазначаючи, що Д. проживав окремо від батька, а тому не може претендувати на спадщину, якщо він не вказаний у заповіті.

Практична робота: "Злочини"


Розглядаючи запропоновані приклади, визначте:
а) склад злочинів;
б) їх стадію;
в) форму співучасті;
г) обтяжуючі обставини;
д) пом'якшуючі обставини

1. Громадяни П. та Л. ішли вулицею повз оптово-роздрібний то­варний склад. Несподівано вони побачили, що через огорожу було пе­рекинуто два пакунки. Громадяни П. та Л. забрали їх, але неподалік від складу їх було затримано, а пакунки вилучено. У пакунках вияви­лися обрізки тканини загальною вартістю 510 грн.

2. Громадяни П. (23 роки, слюсар, раніше засуджений за крадіжку), Р. (27 років, водій, раніше не судимий) та Т. (15 років, школяр) з метою отримання коштів для придбання наркотиків домовилися пограбува­ти сусіда Т. — підприємця Ф., — вихопивши в нього сумку з грошима. Для цього П. сховався на сходах житлового будинку біля квартири підприємця. Т., знаходячись на вулиці біля будинку, мав повідомити про те, що Ф. увійшов до під'їзду, Р. чекав їх у машині неподалік. Через годину П. побачив громадянина з дипломатом, який підійшов до квартири підприємця. П. спробував вихопити в нього сумку, але, зіткнувшись з опором, завдав громадянину ножове поранення, від якого той помер. П., Т„ Р. утекли з місця пригоди, але через 2 дні були затримані. Пізніше з'ясувалося, що потерпілим став суддя місцевого суду, а в сумці знаходилися його особисті папери та наукова стаття.

3. Працівник міліції Т., повертаючись із роботи додому, побачив, що двоє хуліганів 3. і К. б'ють громадянина, який зробив їм заува­ження (вони, розштовхуючи жінок і дітей, хотіли сісти в автобус без черги). Працівник міліції Т., підійшовши до них, представився, почав вимагати припинити побиття громадянина. Однак 3. і К. накинулись на Т., побили його, спричинивши останньому легке тілесне ушко­дження. Після цього вони були затримані нарядом міліції, який при­був за викликом.

Практична робота: "Правовідносини"


1.  Чи мали місце у зазначених випадках правовідносини:

а) Учень заплатив 2 гривні за проїзд у маршрутному таксі і отримав квиток на проїзд від водія.
б)  Батько оформив доручення на право водіння власного автомобіля для сина.
в) Семен та Світлана одружилися, оформивши шлюб у церкві.
г) Фірма А. розірвала договір поставки із фірмою Б.
д) Хлопець поступився місцем бабусі у тролейбусі;

2.  Визначте структурні елементи правовідносин:

а)  Бригаду малярів було найнято для ремонту офісу підприємства, з чим вона успішно впоралася.
б)  Письменник уклав договір із видавництвом про друк свого роману.
в) За договором, укладеним між приватною школою та автопідприємством, автобус, що належить автопідприємству, кожного дня буде звозити дітей до школи і розвозити їх додому.
г) Громадянин К., власник автомобіля, звернувся до страхової компанії про виплату страхування на автомобіль застрахований у даній компанії, на який впало дерево внаслідок буревію.

3.  Визначте вид дієздатності осіб:

а) Громадянин В., 13 років.
б)  Громадянка К., 19 років, інвалід І групи.
в)  Громадянин О., 25 років, визнаний судом таким, що зловживає алкогольними напоями, чим довів свою сім'ю до злиднів;
г) Громадянка Т., 38 років, хвора імбецильністю (слабоумство),
ґ) Громадянин С, 15 років.
д)  Громадянин Ш., 17 років, осуджений до позбавлення волі на 3 роки, 
е) Громадянка Б., 16 років, одружена.
є) Громадянин Ю., 17років, визнаний батьком дитини.
ж)  Громадянка 3., 17 років, розлучена.
з) Громадянин В., 16 років, зареєстрований як приватний підприємець,
и) Громадянка Ф., 16 років, хвора на шизофренію (хронічне психічне захворювання).


Немає коментарів:

Дописати коментар