четвер, 29 січня 2015 р.

Правило 50 сторінок

Правило 50 сторінок

ourenglishphrasebook - home

Є один дуже простий і неймовірно дієвий спосіб читати тільки хороші книжки. Він називається «Правило 50 сторінок» і звучить приблизно так:

Якщо після того, як ви прочитали 50 сторінок книги, читати далі не хочеться - книгу потрібно відкласти, і повертатися до неї в майбутньому не варто.

Для того, щоб прочитати 50 сторінок книги, потрібно затратити від півгодини до години, залежно від швидкості читання і щільності тексту. Ці півгодини дозволять передбачити цікавість і користь змісту іншої частини книги з 99% точністю. Якщо за 50 сторінок книга не виправдала себе - читати її далі немає ніякого сенсу. Грубо кажучи, ви берете пробу з книги. Якщо перший келих вина виявляється мерзенної кислятиною, то дивно думати, що другий буде пахнути прованськими травами.

У світі щодня випускаються сотні, тисячі нових книг, з яких дійсно крутих набирається з десяток. Це кілька сотень нових книг на місяць! Прочитати їх усі немає ніякої можливості, а значить, потрібно читати тільки найкращі. Для того, щоб харчуватися кращим, потрібно спочатку навчитися відрізняти добре від поганого.

Ніколи не розумів людей, які читають книги, немов їдять кашу в дитячому садку - через силу, з кислою міною на обличчі. Ми всі дорослі люди, не подобається книга - відклади її на полицю або подаруй кому-небудь.

Деякі скажуть: «А як щодо того, що до деяких книг потрібно дійти, дорости? Може, я через рік-два буду в настрої і захочу знову прочитати її? »Якщо ми говоримо про художню літературу, то так, можливо, відчуття смаку до деяких творів може прийти з часом. Але для нонфікшн-літератури це не працює. 

З часом ви натренуєте нюх до рівня хаскі, і вам буде вистачати пари десятків сторінок для того, щоб сказати однозначно, дурниця це чи цікаве чтиво. 

Друзі, давайте читати тільки цікаві книги.

Немає коментарів:

Дописати коментар